Zapisz się do Newslettera Newsletter

Aktualności

06.07.2023

NAMS – nowe narzędzie do zarządzania alertami

Fundacja KOWAL zaprasza do korzystania z nowej aplikacji do zarządzania alertami.

NAMS, czyli National Alert Management System, umożliwia bezpośredni dostęp do alertów wygenerowanych w danej placówce, wyjaśnienie ich oraz zamknięcie. Dzięki NAMS farmaceuci nie muszą wpisywać poszczególnych danych dotyczących alertów, ponieważ pełne informacje o alercie są widoczne w aplikacji. W przypadku alertów technicznych algorytm zapisany w NAMS podpowie przyczyny ich wygenerowania i automatycznie zamknie takie alerty, co znacznie przyspieszy proces wyjaśniania takiego przypadku.

NAMS z pewnością skróci czas analizy alertów i w znacznym stopniu zminimalizuje konieczność przesyłania dodatkowych informacji. W kolejnej wersji będzie również możliwość dodania załącznika do alertu, zarówno jako plik z komputera oraz bezpośrednio z telefonu komórkowego, na którym znajduje się zdjęcie opakowania leku z kodem 2D.

Korzystanie z nowego narzędzia jest proste i intuicyjne, wystarczy posiadać na komputerze aktualny certyfikat dostępowy do PLMVS i podać login oraz hasło do systemu.

Zachęcamy do zaakceptowania warunków, wypełnienia formularza i korzystania z NAMS. Więcej informacji w zakładce WYJAŚNIJ ALERT.