Zapisz się do Newslettera Newsletter

Aktualności

15.02.2024

Sprawdź czy posiadany certyfikat do NMVS nie traci ważności

Przypominamy, iż certyfikaty do PLMVS są ważne dwa lata, datę ważności certyfikatu mogą Państwo sprawdzić w używanym oprogramowaniu bądź właściwościach pliku certyfikatu. Dwa miesiące przed końcem ważności certyfikatu na adres mailowy placówki zostanie automatycznie przysłany e-mail zawierający dane do pobrania nowego certyfikatu (nowy numer TAN).

Jeżeli nowy certyfikat nie został jeszcze pobrany, system automatycznie powiadomi o zbliżaniu się daty ważności starego certyfikatu przed jego wygaśnięciem

W przypadku, gdy nie dotarł e-mail z danymi do pobrania certyfikatu bądź przypomnieniami, prosimy o zweryfikowanie aktualnego adresu mailowego w Rejestrach Medycznych Aptek (dla Aptek ogólnodostępnych, aptek szpitalnych, punktów aptecznych, działów farmacji) oraz niezwłoczne przesłanie wiadomości do Fundacji KOWAL na adres biuro@nmvo.pl. Przedstawicieli Hurtowni Farmaceutycznych prosimy o przesłanie aktualnego adresu e-mail bezpośrednio do Fundacji.

Na pobranie certyfikatu jest określony czas – 60 dni od momentu jego wygenerowania – po tym czasie dane są nieaktywne, a posiadany numer TAN nie umożliwi pobrania certyfikatu. Prosimy o niezwlekanie przy pobieraniu nowego certyfikatu!

Instrukcja pobrania certyfikatu znajduje się tutaj: Jak zainstalować certyfikat do PLMVS? https://www.youtube.com/watch?v=ec-SfE2V-8c

Po pobraniu certyfikatu należy zachować kopię pliku oraz klucza certyfikatu przez cały okres jego ważności, aby w przypadku awarii móc ponownie zainstalować certyfikat na komputerze.

Informujemy, że warunkiem zalogowania się do Graficznego Interfejsu Użytkownika oraz Aplikacji NAMS jest posiadanie komputera z zainstalowanym aktualnym certyfikatem do PLMVS.