Zapisz się do Newslettera Newsletter

Wyjaśnij alert w NAMS

Krajowy system zarządzania alertami NAMS

Przedstawiamy Państwu NAMS, krajowy system zarządzania alertami. Aplikacja ma na celu usprawnienie dotychczasowej analizy i zarzadzania alertami. Poprzez zaszyte w NAMS algorytmy każdy użytkownik otrzyma potencjalną przyczynę wygenerowania alertu, co przyczyni się do szybszej analizy, rozwiązania i zamknięcia alertu. Wszystkie wygenerowanie przez daną placówkę alerty będą widoczne i dostępne w jednym miejscu, a komunikacja w zakresie wyjaśniania przyczyn z Podmiotem Odpowiedzialnym będzie łatwiejsza i szybsza, chociaż nadal zanonimizowana. Dodatkowo farmaceuta będzie miał możliwość monitorowania procesu rozpatrzenia danego alertu lub w razie potrzeby, bezpośredniego zgłoszenia alertu do organów nadzorujących. 

Pierwszy raz korzystasz z NAMS? Wypełnij i wyślij ten formularz.

Do korzysta z NAMS konieczne jest posiadanie zaimportowanego certyfikatu do PLMVS na danym komputerze. W przeciwnym razie pojawi się komunikat 403 Forbidden.

 

Alerty można też zgłosić i wyjaśnić za pośrednictwem dotychczasowej Platformy Zgłoszeniowej, na którą można przesyłać również wszelkie kwestie administracyjne (takie jak odblokowanie konta, reset hasła, czy inne problemy techniczne) – Platformę Zgłoszeniową.