Aplikacja do weryfikacji, wycofania oraz cofnięcia wycofania niepowtarzalnych identyfikatorów produktów serializowanych dostępnych w środowisku IQE

piątek, Grudzień 21, 2018

Fundacja KOWAL przekazuje użytkownikom testującym dostęp do PLMVS w środowisku IQE zintegrowaną aplikację służącą weryfikacji, wycofaniu oraz cofnięciu wycofania niepowtarzalnych identyfikatorów produktów serializowanych dostępnych w środowisku IQE.

Aplikacja  dostępna jest pod adresem https://pilot.nmvo.pl. Do skorzystania z aplikacji potrzebna jest przeglądarka internetowa, preferowana Google Chrome.

Aplikacja jest przeznaczona wyłącznie dla użytkowników posiadających dostęp do systemu IQE (w tym użytkowników uczestniczących w pilotażu) i jest udostępniana do dnia wejścia w życie Rozporządzenia, to jest do 8 lutego 2019 włącznie. Przed użyciem aplikacji należy zaakceptować Ogólne Warunki Użytkowania poprzez interfejs GUI https://portal-int-pl.nmvs.eu/NMVS_PORTAL.

Realizuje zakres funkcjonalny dostępny dla aptek ogólnodostępnych i szpitalnych. W zakresie tych transakcji będzie działać także dla kont założonych dla hurtowni.

Przeznaczona jest głównie dla urządzeń posiadających własną kamerę, czyli smartfonów oraz laptopów, która jest wykorzystywana do wprowadzania kodu 2D Matrix. Działa na smartfonach z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi: Android oraz iOS.

Kod 2D można wprowadzać poprzez skanowanie kodu kamerą, ale także ręcznie. Aplikacja uruchamiana na komputerze ma możliwość współpracy z ręcznym skanerem 2D Matrix – prawidłowość jego działania nie jest gwarantowana, z uwagi na możliwe różnice w konfiguracji tych urządzeń w aptekach i hurtowniach.

Aby skorzystać z aplikacji należy posiadać dostęp do środowiska testowego (nie deweloperskiego!) PLMVS (Certyfikat dostępu wygenerowany przez Fundację KOWAL). Na urządzeniu, z którego chcemy korzystać należy zainstalować certyfikat, zgodnie z instrukcją rozsyłaną przez Fundację KOWAL.

Na ekranie logowania należy wprowadzić osobno dane:

  • Grupa – grupa do której przydzielony jest użytkownik, np. APTEKA, SZPITAL, HURTOWNIA
  • Login – indywidualny login użytkownika nadany przez Fundację KOWAL
  • Hasło – hasło dostarczone przez Fundację KOWAL
    dla wszystkich powyższych informacji istotnie są duże/małe litery

Aplikacja zapamięta dane logowania i nie będzie o nie monitowała przy kolejnym uruchomieniu.

W celu wykonania działania na opakowaniu produktu leczniczego należy zeskanować (kamerą lub skanerem) kod z opakowania lub wpisać go ręcznie. Aplikacja pokaże informacje o opakowaniu, które można zweryfikować z danymi nadrukowanymi na paczce. Następnie należy wybrać rodzaj transakcji do wykonania - najczęściej używane dostępne są na przyciskach: weryfikacja, wydanie, wycofanie wydania, pozostałe po rozwinięciu dodatkowego menu – na telefonie ikonka z trzema kropkami, na komputerze link „Więcej”.

W historii można zobaczyć 5 ostatnich transakcji, z danymi, których skanujący jest właścicielem.

W trakcie pierwszego skanowania przeglądarka internetowa poprosi o wskazanie certyfikatu użytkownika, którego należy użyć.

Aplikacja po wykonaniu operacji pokaże wynik w postaci komunikatu oraz koloru – czerwony oznacza, że pojawił się błąd, zielony - OK, szary - zwróć uwagę. Nie jest to oficjalna wykładnia postępowania z danym opakowaniem, lecz jedynie sugestia.

Aplikacja udostępniana jest nieodpłatnie dla wszystkich chętnych na terenie Polski bez gwarancji oraz wsparcia serwisowego.

Fałszowanie leków

Rynek farmaceutyczny w ostatnich latach mierzy się z szybko rozwijającym się i niebezpiecznym zjawiskiem fałszowania produktów leczniczych.

WIĘCEJ

Dołącz do nas

Osoby zainteresowane rozwojem kariery w Fundacji Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków „KOWAL” prosimy o przesłanie aplikacji drogą mailową

WIĘCEJ

Napisz do nas

ul. Stępińska 9
00-739 Warszawa

biuro@nmvo.pl

+48 22 398 92 83

WIĘCEJ