SIRPL relacjonuje VII Forum Importu Równoległego: "Stan serializacji w Polsce – idziemy po sukces!"

czwartek, Grudzień 20, 2018

W podsumowaniu VII Forum Importu Równoległego SIRPL czytamy: "W chwili obecnej Polska jest jednym z najlepiej przygotowanych do wdrożenia procesu serializacji państw Unii Europejskiej – takie wnioski płyną z VII Forum Importu Równoległego, które odbyło się w Warszawie 6 grudnia b.r.  (...). Na koniec Michał Kaczmarski, Prezes Fundacji KOWAL przedstawił ogólną perspektywę krajową. Co najważniejsze, podstawowe cele fundacji zostały osiągnięte i jako kraj jesteśmy technicznie gotowi na nadchodzące zmiany. Choć nie wszystkie problemy zostały jeszcze rozwiązane, a cześć podmiotów działających na rynku nie włączyła się jeszcze do działań kierowanych przez fundację KOWAL, Polska należy do najlepiej przygotowanych do wdrożenia procesu serializacji rynków Unii Europejskiej. Szczególnie, że nasz kraj posiada bardzo rozbudowaną i złożoną sieć podmiotów działających na rynku farmaceutycznym. Fundacja dba przy tym o jakość rozwiązań proponowanych przez dostawców IT, których liczba cały czas rośnie, a którzy obowiązani są przedstawić tylko takie rozwiązania, które zapewnią sprawną współpracę z polskim systemem. Będzie także publikować dodatkowe materiały informacyjne dla uczestników rynku aby zachęcić podmioty, które jeszcze nie rozpoczęły procesu wdrożenia oraz ułatwić go tym, którzy są w jego trakcie. Będą one szczególnie przydatne dla aptek"

Zapraszamy do zapoznania się relacją SIRPL.

 

Fałszowanie leków

Rynek farmaceutyczny w ostatnich latach mierzy się z szybko rozwijającym się i niebezpiecznym zjawiskiem fałszowania produktów leczniczych.

WIĘCEJ

Dołącz do nas

Osoby zainteresowane rozwojem kariery w Fundacji Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków „KOWAL” prosimy o przesłanie aplikacji drogą mailową

WIĘCEJ

Napisz do nas

ul. Stępińska 9
00-739 Warszawa

biuro@nmvo.pl

+48 22 398 92 83

WIĘCEJ