KOWAL finalizuje fazę pilotażową, aktywnie skupiając się na bieżącym nadawaniu certyfikatów do środowiska produkcyjnego (PRD) systemu weryfikacji autentyczności leków (PLMVS)

piątek, Styczeń 11, 2019

 

Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków (Fundacja KOWAL) jest odpowiedzialna za stworzenie europejskiego systemu baz danych - poprzez który apteki, hurtownie, szpitale oraz inne podmioty dostarczające leki pacjentom będą dokonywać weryfikacji autentyczności produktów medycznych przed ich wydaniem.

W ramach systemu weryfikacji autentyczności leków serializowanych, który zacznie obowiązywać od 9 lutego 2019 r. został utworzony pilotaż, by zweryfikować funkcjonalności systemu. Do pilotażu zgłosiła się przewidziana pula użytkowników.

Aktualnie Fundacja KOWAL finalizuje fazę pilotażową i nie będzie przyjmować nowych zgłoszeń o nadanie dostępu do środowiska testowego, aktywnie skupiając się na bieżącym nadawaniu certyfikatów do środowiska produkcyjnego (PRD) systemu PLMVS.

Z myślą o podmiotach, które nie uczestniczyły w pilotażu Fundacja KOWAL przygotowała materiały instruktażowe:

Wszystkich zainteresowanych Fundacja KOWAL zaprasza do zakładki AKTUALNOŚCI, gdzie publikuje bieżące informacje na temat serializacji.

Fałszowanie leków

Rynek farmaceutyczny w ostatnich latach mierzy się z szybko rozwijającym się i niebezpiecznym zjawiskiem fałszowania produktów leczniczych.

WIĘCEJ

Dołącz do nas

Osoby zainteresowane rozwojem kariery w Fundacji Krajowa Organizacja Weryfikacji Autentyczności Leków „KOWAL” prosimy o przesłanie aplikacji drogą mailową

WIĘCEJ

Napisz do nas

ul. Stępińska 9
00-739 Warszawa

biuro@nmvo.pl

+48 22 398 92 83

WIĘCEJ